Navigace: Doma Archív článků

Kickboxeři z Leonu úspěšní na pražském Mistrovství Evropy

Email Tisk PDF

Praha, Most - Během prvního říjnového víkendu se zúčastnili reprezentanti SK Leon mezinárodního turnaje IBF EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIP 2013. A Mostečanům se dařilo. Mistrovství Evropy, proběhlo v Praze ve sportovní hale Děkanka.

Pořádání se velmi odpovědně zhostil Vladimír Honkyš, prezident IBF pro Českou republiku. Během dvou dnů mohli diváci v pražské hale shlédnout klání v mnoha stylech bojového umění. Soutěžilo se v klasických sestavách japonského Karate, tradičních sestavách čínského Kung-fu a Wu-shu nebo Brazilského Jiu Jitsu.

Zápasilo se dle speciálních pravidel v disciplíně „Fight" kde se proti sobě mohli postavit bojovníci karate, kung-fu a kickboxu.

Velmi zajímavá byla disciplína „Hand to hand Fight", kdy soupeři začínali svůj duel v postoji na tatami a krom úderů a kopů mohli volně přejít v boj na zemi. Krásně to okomentoval jeden přihlížející, který řekl své přítelkyni „hele, to je jako zápas v kleci, ale bez klece". Turnaje se zúčastnilo 200 účastníků ze 7 států Evropy.

Reprezentanti z mosteckého oddílu SK Leon soutěžili v disciplíně „Fight", v podstatě jde o souboj dvou zápasníků, kteří spolu zápasí pomocí kopů a úderů, kdy po každém čistém a dostatečně tvrdém zásahu rozhodčí souboj zastaví a přidělí body. Vítězství lze dosáhnout bodovou převahou v časovém limitu nebo před limitem a to tak, že jeden z bojovníků dosáhne v zápase rozdílu pěti bodů.

„S výsledkem svých svěřenců jsem velmi spokojen, všichni závodníci a to nejen ti co stanuli na stupních vítězů, zúročili vše, co se naučili během oddílových a mezinárodních soustředění a seminářů. Osvědčila se i dlouhodobá příprava, která je směřována na flexibilitu a fyzickou kondici závodníků. Rád bych pochválil Barboru Zetkovou, která dlouhodobě vykazuje skvělou formu a předvádí skvělé výsledky. Dobrou práci odvedl i asistent trenéra Vojtěch Brzoň, který byl na turnaji v roli kouče výpravy," hodnotil šéftrenér SK Leon Most Petr Václavík.


Výsledky závodníků SK Leon Most:

2. místo Barbora Zetková ženy 65 kg Fight
2. místo Holdy Josef muži 60 kg Fight
3. místo Hauser Martin muži 65 kg Fight
3. místo Holcová Martina ženy 90 kg Fight
4. místo Hauser Martin Fight Team Czech Republic
4. místo Holdy Josef Fight Team Czech Republic                        


Čtěte více na: http://mostecky.denik.cz/ostatni_region/kickboxeri-z-leonu-uspesni-na-prazskem-mistrovstvi-evropy-20131015.html